FAQ

Poznaj odpowiedzi na
Najczęściej zadawane pytania

Poznaj odpowiedzi na <br><span>Najczęściej zadawane pytania</span>

Moc kawy dopasujesz, wybierając przede wszystkim odpowiedni stopień jej zmielenia. Masz do wyboru 5 stopni. Kawę możesz dodatkowo spersonalizować, dobierając ustawienia objętości napoju i jego mocy.

Wejdź w Ustawienia ekspresu, następnie poszukaj Menu, potem naciśnij Wybór i tam ustawisz odpowiadającą Ci temperaturę. W każdym modelu może się to minimalnie różnić.

Może to oznaczać, że Twój ekspres potrzebuje czyszczenia układu spieniającego mleko. W tym celu wyczyść ręcznie te elementy pod bieżącą wodą. Dodatkowo możesz też użyć funkcji automatycznego płukania, natomiast elementy wylewki powinny być przez Ciebie przemyte pod bieżącą wodą.

Należy pamiętać, że w dużych kawach mlecznych mleko zawsze ma niższą temperaturę niż kawa. Warto również sprawdzić, który z 3 trybów temperatury jest ustawiony w urządzeniu i wybrać dogodny dla siebie.

Blok zaparzający w ekspresach Krups jest zintegrowany i przystosowany do automatycznego czyszczenia, dlatego nie musisz czyścić go ręcznie. Pamiętaj, że do jego automatycznej konserwacji służy tabletka XS300.

Na początku upewnij się, czy w młynku znajduje się właściwa kawa – czy to dobry rodzaj i czy jest ziarnista. Następnie sprawdź, czy nie nastąpiła blokada układu mielenia. Wysyp kawę z pojemnika i sprawdź, czy do młynka nie dostały się żadne elementy niepożądane jak kamień czy korzeń. Weź odkurzacz i usuń resztki kawy z pojemnika i wlotu do młynka. Jeśli to nie pomoże i ekspres dalej nie pobiera kawy, skontaktuj się z Autoryzowanym Serwisem KRUPS.

Zacznij od sprawdzenia, czy w pojemniku na ziarna jest na pewno kawa ziarnista. Popatrz, czy prawidłowo przesuwa się w dół. Jeśli wszystko jest w porządku, zmniejsz objętość napoju i zwiększ jego moc. Przygotuj kawę w dwóch cyklach, używając funkcji „2 filiżanki”. Jeśli w dalszym ciągu kawa jest wodnista, wróć do sprawdzenia pojemnika na ziarna. Usuń je i zobacz, czy wylot nie jest zablokowany lub nie znajdują się w nim niepożądane części.

Najpierw wyłącz ekspres i wyjmij wtyczkę zasilania. Potem wyjmij wkład filtra, odczekaj 1 min. Ponownie włóż filtr, wtyczkę i uruchom ekspres, przytrzymując przycisk Start/Stop przez 3 sek. Twój ekspres został zresetowany. Jeśli mimo wciąż się zawiesza, skontaktuj się z Autoryzowanym Serwisem KRUPS.

Używaj wyłącznie: kawy w ziarnach, palonej, niepoddanej obróbce smakowej. Nie używaj: kawy mielonej, smakowej, karmelizowanej, zielonej lub czekolady.

Akcesoria

Akcesoria niezbędne do spieniania mleka oraz konserwacji urządzenia, znajdziesz w oficjalnym sklepie KRUPS. Wybór akcesorium odpowiedniego dla Twojego urządzenia możesz skonsultować z nami na czacie.

Zestaw do konserwacji ekspresów automatycznych KRUPS XS5300

Zestaw do konserwacji ekspresów KRUPS XS5300

Szczegóły
Filtr do ekspresów KRUPS CLARIS AQUA F08801

Filtr do ekspresów KRUPS CLARIS AQUA F08801

Szczegóły
Tabletki czyszczące do ekspresów automatycznych KRUPS XS3000

Tabletki czyszczące KRUPS XS3000

Szczegóły
Zestaw do odkamieniania do ekspresów automatycznych KRUPS F05400

Zestaw do odkamieniania KRUPS F05400

Szczegóły
Płyn czyszczący do ekspresów KRUPS Barista EA9000

Płyn czyszczący KRUPS Barista EA9000

Szczegóły